KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114218
nr 1411 4218
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Kvinna. Signerad. Olja på duk, 60x50, yttermått inklusive ram: 76x65 cm
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
måndag 16 augusti 2021
kl 19:55:57
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka