KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114218

nr 1411 4218

Charles Roka

(1912-1999), Ungern

Oljemålning, Kvinna. Signerad. Olja på duk, 60x50, yttermått inklusive ram: 76x65 cm

Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.

måndag 16 augusti 2021
kl 19:55:57

Charles Roka

Läs mer om Charles Roka